Достапни линкови

Кери-Искрени разговори со Путин и Лавров


Американскиот државен секретар Џон Кери со рускиот претседател Владимир Путин

Американскиот државен секретар Џон Кери со рускиот претседател Владимир Путин

Американскиот државен секретар Џон Кери по средбата со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи Сергеј Лавров во Сочи напиша на твитер дека со двајцата имал искрени разговори за Украина, Сирија и Иран. Тој порачува дека е важно да се одржува отворена комуникацијата меѓу САД и Русија кога се соочуваат со глобални проблеми. Кери за прв пат беше во посета на Русија во последниве две години.

XS
SM
MD
LG