Достапни линкови

logo-print

Косово со осуда за нападот во Куманово


Оштетени куќи во Дива населба во Куманово после полициската акција против вооружена група.

Оштетени куќи во Дива населба во Куманово после полициската акција против вооружена група.

Косовските лидери осудија било каква вмешаност во територијата на Македонија по нападот во Куманово изминатиот викенд. Косовскиот претседател Атифете Јахјага и премиерот Иса Мустафа во заедничко соопштение ги осудија настаните. Во Македонија денеска е втор ден на жалост. Во нападот загинаа 8 полицајци и 14 терористи.

XS
SM
MD
LG