Достапни линкови

logo-print

Претставници на странски мисии кај претседателот Иванов


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе се сретне со амбасадорот на Соединетите држави Џес Бејли, шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав, шефот на Мисијата на ОБСЕ Ралф Брет, капетан Румен Радев, шеф на Канцеларијата за врски на НАТО и амбасадорот на Република Турција Омур Шолендил како НАТО контакт амбасадор. Во соопштението од Кабинетот на претседателот се наведува дека средбата ќе се одржи во 10 часот.

XS
SM
MD
LG