Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореа ќе одговори на заканите од Северна Кореа


севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун

севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун

Министерот за одбрана на Северна Кореа Хан Мин Ко изјави дека неговата земја „немилосрдно“ ќе одговори на провокациите од Северна Кореа откако Пјонгјанг објави дека извршил успешна проба на нова ракета која се лансира од подморница. Пробата била извршена во присуство на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

XS
SM
MD
LG