Достапни линкови

Груевски - Разбиената терористичка група планирала масовни убиства


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Разбиената терористичка група во Куманово планирала масовни убиства со цел дестабилизација на Македонија со напади врз различни цели како шопинг молови и спортски натпревари со што можело да дојде до убиство на 8 илјади луѓе, рече денеска премиерот Никола Груевски.

Тој рече дека полицијата ја имаше досега најтешката, најсложена и најкомплицирана операција која била водена крајно одговорно, професионално и посветено. Груевски рече дека во акцијата учествувале полицајци од сите етнички и верски заедници.

XS
SM
MD
LG