Достапни линкови

logo-print

Јахјага апелира за воздржаност од насилства


Претседателката на Косово Атифете Јахјага денеска изрази длабока загриженост заради ситуацијата во Македонија.

Таа, како што стои во соопштението од нејзиниот кабинет, апелира до сите страни да се воздржат од насилства и да го почитуваат законот.

Претходно денеска и косовското Министерство за надворешни работи го осуди обидот за дестабилизација на Македонија.

XS
SM
MD
LG