Достапни линкови

logo-print

Петти ден протест против полициска бруталност


Повеќе од стотина граѓани петти ден протестираа пред Владата против полициска бруталност. По повод Денот на победата над фашизмот, тие сакаа да положат цвеќе пред Споменикот на ослободителите во дворот на Владата, но полицијата не им дозволи. Потоа се упатија кон седиштето на делегацијата на ЕУ.

XS
SM
MD
LG