Достапни линкови

logo-print

Груевски не се противи на нова истрага за Младенов


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски по денешното објавување на прислушуваните материјали изјави дека тие покажале оти власта немала никаква улога во трагичното загинување на новинарот Никола Младенов. Тој порачува дека немаат ништо против за нова истрага, иако не се сомневале во исправноста на постапката на обвинителите и во исправноста на постапката на институциите. Но, според него заради поголема доверба во процесот да не останат повторно некои шпекулации дека нешто се прикривало, затаило итн. поддржуваат истрага и нејзино што побрзо спроведување.

XS
SM
MD
LG