Достапни линкови

logo-print

Тела на двајца руски дипломати пронајдени во Непал


Земјотресот во Непал

Земјотресот во Непал

Телата на двајца руски дипломати кои исчезнаа во Непал за време на земјотресот кој ја погоди земјата минатиот месец биле пронајдени во близина на границата со Кина. Дипломатите биле вработени во руската амбасада во Пакистан се наоѓале во планинскиот регион на Непал кога се случи земјотресот во кој загинаа над 8000 луѓе. Руската амбасада соопшти дека тие биле во туристичка посета на Непал и се наоѓале во националниот парк Лангтанг кога го загубиле животот.

XS
SM
MD
LG