Достапни линкови

logo-print

Раул Кастро во посета на Москва


Кубанскиот претседател Раул Кастро на аеродромот во Москва

Кубанскиот претседател Раул Кастро на аеродромот во Москва

Кубанскиот претседател Раул Кастро ја започна посетата на Москва, при што ќе присуствува и на парадата на 9 мај за одбележување на 70 годишнината од поразот на нацистичка Германија во Втората Светска Војна. Тој за време на посетата ќе се сретне и со руското лидерство во услови на одмрзнување на односите меѓу двете земји. Кастро е првиот странски лидер кој пристигна во Русија пред прославата.

XS
SM
MD
LG