Достапни линкови

logo-print

Одлука на ИО на ДОМ за излегување од Владата


Демократската обнова на Македонија на вчерашната седница на Извршниот одбор на партијата донела одлука за излегување од владината коалиција. Според соопштението, на седницата било заклучено дека со таквиот чекор ДОМ ќе помогне во разрешувањето на длабоката политичка криза која е закана за стабилноста на Македонија. Одлуката, како што наведуваат од ДОМ ќе биде предложена на Централниот одбор што ќе се одржи наредните денови.

XS
SM
MD
LG