Достапни линкови

logo-print

Разговори во Минск за ситуацијата во источна Украина


Претставници на Русија, Украина и ОБСЕ ќе се сретнат денеска во главниот град на Белорусија, Минск со цел да се обидат да го спасат договорот за примирје постигнат во февруари. На разговорите зад затворени врати се очекува да присуствуваат и претставници на проруските бунтовници кои се борат во источна Украина. И двете страни јавија за прекршување на примирјето.

XS
SM
MD
LG