Достапни линкови

logo-print

САД понудија милионски потерници по лидерите на ИД


Соединетите држави понудија награди од над 20 милиони долари за информации кои ќе водат до четворицата главни лидери на милитантната група Исламска држава. Стејт департментот соопшти дека станува збор лица кои оперирале во Ирак и Сирија.

XS
SM
MD
LG