Достапни линкови

logo-print

Полицијата ги истуркува демонстрантите од владиниот двор


Полицијата се обидува да ја истурка толпата којa протестира во дворот на Владата да протестираа на улицата пред владината зграда. Насобраниот народ се опира на таквиот обид, тие маваат со штитовите на полицајците со стапови и со голи раце. Протестот за Мартин Нешкоски пред Влада започна во 18 часот. Демонстрантите кратко по почетокот на протестот ја преминаа заштитната ограда околу зградата на Владата и протестираа во владиниот двор поради, потврдените прикривања и местенки на власта за убиството на младиот Мартин Нешкоски, во јуни 2011 година.

XS
SM
MD
LG