Достапни линкови

logo-print

Протести за Мартин Нешкоски пред Владата


Неколку илјади граѓани попладнево протестираа пред Владата во Скопје, откако претседателот на СДСМ Зоран Заев објави прислушкувани разговори, кои како што рече, докажуваат дека власта пред четири години се обидувала да го сокрие убиството на младиот Мартин Нешкоски.

XS
SM
MD
LG