Достапни линкови

logo-print

Кери во посета на Сомалија


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Сомалија на ненајавена посета на земјата, која се обидува да се обнови по дводецениската војна и години на борби со милитантите на Ал Шабаб. Кери за прв пат е во посета на Сомалија, каде ќе се сретне со претседателот Хасан Шеик Мухамуд, премиерот, локални лидери и граѓански организации.

XS
SM
MD
LG