Достапни линкови

logo-print

Идентификувани убиените во Далас


Еден од двајцата вооружени кои во неделата пукале за време на одржувањето на натпреварот на карикатури на Пророкот Мухамед во близина на Далас во Тексас веќе бил под истрага за тероризам. Од извори на федералното истражно биро се дознава дека станува збор за Елтон Симпсон . Во меѓувреме Белата куќа го осуди инцидентот за време на натпреварот организиран од Иницијативата за одбрана на американските слободи. „Никаков акт на насилство не може да се оправда“, изјави портпаролот на Белата куќа Џош Ернст.

XS
SM
MD
LG