Достапни линкови

logo-print

Убиени 16 полицајци во напади во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека во напади на контролни пунктови на талибанците во северозападната покраина Бадакшан загинале најмалку 16 полицајци. Според нив, 13 од жртвите се припадници на граничната полиција, а останатите тројца се припадници на безбедносните сили. Властите посочија и дека 7 полицајци се уште се водат за исчезнати по нападите. Талибанците ја презедоа одговорноста за координираните напади.

XS
SM
MD
LG