Достапни линкови

logo-print

Напад на владин автобус во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека во напад на бомбаш самоубиец загинало најмалку едно лице а 15 биле повредени. Целта на нападот бил автобус кој пренесувал вработени во канцеларија на главниот обвинител до главниот град Кабул. Според првичните информации сите жртви биле цивили. Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG