Достапни линкови

logo-print

Експлозија во близина на седиштето на ДУИ во Мала Речица


Синоќа во непосредна близина на седиштето на ДУИ во Мала Речица се слушнала силна експлозија. При првичниот увид на полицијата било констатирано дека од детонацијата нема повредени лица, ниту пак е причинета материјална штета на објекти или предмети, освен на коловозот. Тетовскиот портал „Тетова сот“ објави дека лица на мотор фрлиле, најверојатно рачна бомба „кашикара“ пред седиштето на ДУИ по што избегале.

XS
SM
MD
LG