Достапни линкови

Груевски единствен кандидат пред конгресот на ВМРО ДПМНЕ


Актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски

Актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски

Актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски е единствениот кандидат за претседател на партијата. Конгресот на ВМРОП ДПМНЕ ќе се одржи утре и задутре во Куманово. До истекот на рокот во 15 часот пристигната била само кандидатурата на Груевски. Зад неговото име се потпишале повеќе од триесет делегати. Во салата е најавено дека ќе бидат присутни 560 делегати, а гласањето за избор на лидер на партијата ќе се одржи в недела.

XS
SM
MD
LG