Достапни линкови

logo-print

Амнестија за безбедносните лица кои побегнале од офанзивата на ИД


Ирачкиот премиер Хаидер ал Абади

Ирачкиот премиер Хаидер ал Абади

Ирак им понуди амнестија на безбедносните претставници кои ја напуштиле својата функција кога милитантите на Исламската држава ја преземаа контролата врз големи делови на северниот и западниот дел на Багдад во минатата година. Во соопштението на премиерот Хаидер ал Абади е наведено дека амнестијата е за сите оние кои избегале, биле отсутни или се повредиле за да избегнат да работат, при што се повикуваат да се вратат на должност во рок до 30 дена.

XS
SM
MD
LG