Достапни линкови

logo-print

Отстранети постери со ликот на Сталин во Дагестан


Јозеф Сталин

Јозеф Сталин

Големи постери со ликот на советскиот лидер Јозеф Сталин кои беа поставени на јавни места на почетокот на неделата во главниот град на Дагестан, Махачкала денеска се отстранети. Поставувањето на постерите наиде на критики на интернет. Некои од постерите на кои е прикажан Стаил со други советски лидери и воени команданти не биле отстранети.

Во Москва и во некои други руски градови исто така се појавија постери со ликот на Сталин во знак на одбележувањето на 70 годишнината од победата над нацистичка Германија во Втората Светска Војна.

XS
SM
MD
LG