Достапни линкови

logo-print

Осум пакистански работници загинаа во Саудиска Арабија


Најмалку осум пакистански работници биле убиени кога се урнала зграда на која се извршувале градежни работи во Саудиска Арабија. Идентитетот на деветата жртва во несреќата која се случила во градот Касим е непозната. Шест работници биле повредени, а најверојатно 15 други се заробени под урнатините. Несреќата се случила кога работниците истурале цемент од кровот на зградата.

XS
SM
MD
LG