Достапни линкови

logo-print

Владата ги усвои измените за подолго породилното отсуство


Владата ги усвои измените на Законот за работни односи со кој се овозможува продолжување на платеното породилно отсуство, за мајките кои ќе родат две, три или повеќе деца одеднаш, од 12 месеци на 15 месеци, информира денеска премиерот и лидер на ВМРО - ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во Охрид.

„Оваа мерка, која ја најавивме пред 7 дена, веќе е преточена во закон кој е пратен во Собранието и набрзо по усвојувањето ќе стане реалност“, рече Груевски пред охриѓани.

XS
SM
MD
LG