Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во Непал


Илустрација.

Илустрација.

Силни земјотреси, со јачина од 7,5 до 7,9 степени според Рихтеровата скала се регистрирани на територијата на Непал, на 80 километри северозападно од главниот град Катманду.

Веднаш нема информации за жртви, а првичните информации велат дека неколку куќи и згради биле оштетени. Земјотресите биле почувствувани и во Пакистан и во Индија.

XS
SM
MD
LG