Достапни линкови

logo-print

ЕУ во акција против имигрантите на Медитеранот


Лидерите на Европската унија на вонредниот состанок во Брисел се согласија да ги засилат операциите за спасување на имигрантите на Средоземно Море. Најавени се и поостри мерки со цел спречување на илегалниот трансфер на имигрантите.

XS
SM
MD
LG