Достапни линкови

logo-print

Шешељ во рок од три дена да се изјасни за враќањето во Хаг


Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ во рок од три дена треба да се изјасни по барањето на Обвинителството под итно да се примени одлуката за негово враќање во Хаг. Жалбениот совет на Хашкиот трибунал на 30 март на Претресниот совет му нареди под итно да ја отповика одлуката од 6 ноември 2014 година за привремено пуштање на слобода на Шешељ и му нареди да го врати во притворската единица на Трибуналот во Шевенинген.

XS
SM
MD
LG