Достапни линкови

logo-print

Руска ракета се урнала по лансирањето


Руското министерство за вонредни ситуации соопшти дека експериментална ракета се урнала за кратко време откако била лансирана во северозападниот регион на Архангелск. Според министерството, ракетата се урнала откако поминала 10 километри во близина на селото Заболотие. Се уште не е јасно за каков тип на ракета се работи и која била целта на лансирањето.

XS
SM
MD
LG