Достапни линкови

logo-print

Атина го поддржува гасоводот Турски тек


Шефот на рускиот гигант Газпром Алексеј Милер изјави дека грчката влада ја поддржува идејата за изградба на гасовод за транспорт на руски гас до Грција преку Турција. Деновиве во Атина пак американски и грчки претставници ќе разговараат за прашања од областа на енергетиката.

XS
SM
MD
LG