Достапни линкови

logo-print

Повлечена поканата за посета на Тачи на Белград


Косовскиот министер за надворешни работи Хашим Тачи

Косовскиот министер за надворешни работи Хашим Тачи

Белградската невладина организација Младински комитет за образование соопшти дека ја повлекла поканата за присуство на косовскиот министер за надворешни работи Хашим Тачи на регионалната конференција која ќе се одржи неделава. Според соопштението, поканите за министрите на Србија, Македонија и БиХ исто така биле повлечени, поради силниот политички притисок и заканите од индивидуалци и организации. Невладината ќе биде домаќин на конференцијата за евроинтеграцијата на Западен Балкан на 24 април.

XS
SM
MD
LG