Достапни линкови

logo-print

Американски воени бродови во близина на Јемен


Американската морнарица испратила носач на авиони и борбен брод кон Јемен. Станува збор за носачот на авиони „Теодор Рузвелт“ и за бродот што го придружува „Норманди“ кои досега беа во Персискиот залив. Портпаролот на Пентагон, Стив Ворен ги демантира извештаите дека бродовите биле испратени со цел да пресретнуваат ирачки бродови со помош за Хути бунтовниците во Јемен кои се поддржани од Техеран.

XS
SM
MD
LG