Достапни линкови

logo-print

Шефот на грчката дипломатија во САД


Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска ја почнува петдневната посета на САД, во чии рамки ќе се сретне и со медијаторот Метју Нимиц. Коѕиас денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот државен секретар Џон Кери, а во програмата се предвидени средби со членови на Сенатот и Конгресот, како и со советникот за национална безбедност Сузан Рајс. Тој в петок во Њујорк ќе се сретне со генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, како и медијаторот во спорот за името Метју Нимиц.

XS
SM
MD
LG