Достапни линкови

logo-print

Италијанскиот премиер Рензи на средба со Обама


Италијанскиот премиер Матео Рензи

Италијанскиот премиер Матео Рензи

Италијанскиот премиер Матео Рензи денеска ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Белата куќа. Во фокусот на разговорите ќе бидат безбедносни и економски прашања. Белата куќа соопшти дека Рензи и Обама ќе разменат мислења за конфликтот во Украина, заканите кон западот од милитантите на Исламската Држава и кризата во Либија.

XS
SM
MD
LG