Достапни линкови

logo-print

Комеморација за жртвите од падот на авионот на Германвингс


Комеморација во чест на патниците кои загинаа во минатиот месец кога авион на Германвингс се урна во француските Алпи денеска беше одржана во катедрала во Келн. На комеморацијата присуствуваа околу 1400 лица, меѓу кои и роднини на жртвите, верски и политички лидери, како и германската канцеларка Ангела Меркел и претседателот Јоаким Гаук. Во чест на жртвите знамињата во Германија беа поставени на пола копје. Сите 150 патници на авионот кој леташе од Барселона до Дизелдорф загинаа во несреќата.

XS
SM
MD
LG