Достапни линкови

logo-print

Стотина културни работници на протест пред ресорното министерство


Околу стотина културни работници одржаа протест пред Министерството за култура во Скопје, кој беше одрганизиран од страна на Синдикатот за култура на Република Македонија. Тие бараат измени во законот за кој велат дека минатата година бил донесен без нивно знаење.

XS
SM
MD
LG