Достапни линкови

Американскиот заменик помошник државен секретар Ји во Македонија


Американскиот заменик помошник државен секретар Хојт Ји

Американскиот заменик помошник државен секретар Хојт Ји

Американскиот заменик помошник државен секретар за Европа и Азија Хојт Ји, денеска и утре ќе престојува во посета на Македонија, потврдија од Амбасадата на САД во Скопје. Предвидено е тој да се сретне со премиерот Никола Груевски, со шефот на дипломатијата Никола Попоски и со народниот правобранител Иџет Мемети. Се очекува заменик помошникот државен секретар да одржи средби и со лидерите на опозициската СДСМ, Зоран Заев и на ДУИ Али Ахмети, како и со претставници на граѓанскиот сектор.

XS
SM
MD
LG