Достапни линкови

logo-print

Натамошно повлекување на оружјето од Украина


Министрите за надворешни работи на Германија, Франција, Русија и Украина се договорија за натамошно повлекување на оружјето од источна Украина. „Ќе направиме се за да продолжи процесот за смирување на ситуацијата“, изјави шефот на германската дипломатија Франк Валтер Штајнмаер.

XS
SM
MD
LG