Достапни линкови

logo-print

Грузиски шампион во шах мамел на турнир


Грузискиот шаховски шампион Гајуз Нигалидѕе бил исфрлен од турнирот во Дубаи откако бил фатен додека во тоалет проверувал потези на мобилен телефон. Неговиот противник ерменскиот шахист Тигран Л. Петросјан претходно се пожалил дека грузискиот шахист на два пати ја напуштал играта. Организаторите на турнирот соопштија дека Нигалидѕе го имал сокриено мобилниот телефон во тоалетна хартија.

XS
SM
MD
LG