Достапни линкови

logo-print

Русија загрижена од тесните врски на Шведска и Финска со НАТО


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека потезите на Финска и на Шведска кон поблиски врски со НАТО претставуваат причина за сериозна загриженост. Финска веднаш реагира дека никој од надвор не може да се меша во нејзините одлуки со кого ќе се здружува.

XS
SM
MD
LG