Достапни линкови

logo-print

Уапсени 40 осомничени за тероризам во Украина


Украинските власти соопштија дека притвориле повеќе од 40 лица кои се осомничени дека биле припадници на терористичка група во пристанишниот град Одеса. Портпаролката на безбедносната служба, Олена Хитланска на Фејсбук соопшти дека тие планирале серија напади во градот за време на прославата на христијанскиот Велигден на 12 април. Според неа, и голема количина на оружје и експлозиви биле конфискувани од осомничените.

XS
SM
MD
LG