Достапни линкови

logo-print

САД со предупредување до Иран за Јемен


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Вашингтон знае оти Иран ги поддржува шиитските Хути бунтовници кои се борат со владините сили во Јемен. Тензиите во регионот растат откако Техеран соопшти дека испратил воени бродови во близина на брегот на Јемен.

XS
SM
MD
LG