Достапни линкови

logo-print

Убиен американски војник во Авганистан


Претставник на американските власти соопшти дека еден војник од земјата загинал за време на престрелка меѓу авганистанските и НАТО силите во покраината Нангахар. Најмалку уште двајца американски војници биле повредени. НАТО претходно соопшти дека еден војник загинал, без да ја објави неговата националност. Но, локалната полиција во Нангахар посочи дека војниците кои биле вклучени во инцидентот се Американци.

XS
SM
MD
LG