Достапни линкови

logo-print

Повлечена тужбата за азербејџанската новинарка Исмаилова


Кадиџа Исмаилова

Кадиџа Исмаилова

Турал Мустафајев кој ја тужи азербејџанската новинарка Кадиџа Исмаилова побарал од обвинителството да ја повлече тужбата. Тој порача дека тужбата ја поднел под емоционален стрес и сега сака да се помири со Исмаилова. Мустафајев ја обвини истражувачката новинарка и соработничка на Радио Слободна Европа дека се обидела да го натера да изврши самоубиство. Исмаилова меѓу другото известуваше за бизнис интересите на семејството на претседателот Илхам Алиев.

XS
SM
MD
LG