Достапни линкови

logo-print

Делегација на армијата на Словенија во посета на Македонија


Министерот за одбрана Зоран Јолевски

Министерот за одбрана Зоран Јолевски

Делегација на вооружените сили на Словенија предводена од началникот на ГШ генерал мајор Андреј Остерман од денеска престојува во официјална посета на Армијата на Македонија. Словенечката делегација утре ќе оствари средба со министерот за одбрана Зоран Јолевски. Во фокусот на разговорите се очекува да биде унапредување на билатералната воена соработка, заедничката обука меѓу двете армии и искуствата на АРМ од учеството во мисиите предводени од НАТО и ЕУ.

XS
SM
MD
LG