Достапни линкови

logo-print

Симпатизерите му одадоа почит на Немцов


Симпатизерите на рускиот опозициски лидер Борис Немцов, денеска му одадоа почит, откако се навршија 40 дена од неговото убиство во близина на Кремљ. Неколку стотици луѓе положија цвеќиња и запалија свеќи на местото на убиството. Тие планираа да одржат и концерт, но никој не се нафати да го организира настанот во чест на Немцов, кој беше остар критичар на претседателот Владимир Путин.

XS
SM
MD
LG