Достапни линкови

logo-print

Пожар на руска нуклеарна подморница


Руските национални медиуми цитирајќи неименувани законодавни извори јавија дека подморница со нуклеарен погон била зафатена од пожар на бродоградилиште во регионот Архангелск. Според нив, подморницата „Малата ѕвезда“ се запалила на пристаништето Северодвинск во северозападна Русија. Се уште нема информации за жртви. Извештаите наведуваат дека пожарот можеби започнал за време на заварувањето на подморницата.

XS
SM
MD
LG