Достапни линкови

logo-print

Кенија извршила напади врз бази на Ал Шабаб во Сомалија


Jo

Jo

Кенијски воени авиони спровеле напади против милитантите на Ал Шабаб во Сомалија во знак на одмазда за нападот на милитантната група на еден универзитет во Кенија, при кој загинаа 148 лица. Целта на нападот биле две засолништа на Ал Шабаб. Портпаролот на кенијската војска Давид Обонио изјави дека базите биле уништени, без да каже дали имало жртви при нападите.

XS
SM
MD
LG