Достапни линкови

logo-print

Во Москва преговори за Сирија


Денеска во Москва ќе се одржат преговори меѓу претставници на сириската влада и на некои опозициски групи. Сириската национална коалиција која е поддржана од Западот соопшти дека нема да учествува на преговорите. Русија се обидува да игра значајна улога во посредувањето за постигнување мир во Сирија, но повеќето арапски земји го критикуваат Кремљ за политиката на Блискиот Исток, особено за поддршката на сирискиот режим.

XS
SM
MD
LG