Достапни линкови

logo-print

Убиени четворица војници во источна Украина


Четворица украински војници денеска загинале во источниот дел на земјата кога нивното возило било погодено од антитенковска ракета. Министерството за внатрешни работи соопшти дека возилото било погодено додека се движело по еден мост североисточно од градот Донецк. Министерството ги обвини про руските сепаратисти за активирањето на експлозијата но тоа засега не е незавинсо потврдено. До убиството дојде и покрај примирјето кое стапи на сила во февруари.


XS
SM
MD
LG